а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

индивидуалист

мн. индивидуалисти
Вид збор: Именка, машки род
1. Лице што е приврзаник на индивидуализмот.
Англиски: individualist Албански: individualist
2. Човек што сака да ја истакне сопствената личност над другите.
Англиски: individualist Албански: individualist
3. Човек што сака да живее сам, што не сака да се вклучува во друштва, организации и сл.
Англиски: individualist Албански: individualist
FlexiMac
 менување на македонски глаголи