а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инаку

Вид збор: Прилог
На друг начин; не така.
Англиски: differently
Примери:
Тој инаку ја кажа работата.
Јас инаку мислам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи