а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ин витро

Вид збор: Сложенка
во епрувета
Латински: in vitro Англиски: in-vitro
Употреба: Медицина
Примери:
Ин витро оплодување.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи