а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ин виво

Вид збор: Сложенка
Во живо, со жив организам.
Латински: in vivo Англиски: in-vivo
Употреба: Медицина
Примери:
Ин виво тест.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи