а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

имунотерапија

мн. имунотерапии
Вид збор: Именка, женски род
Лекување болест со зајакнување на имуниот систем.
Англиски: immunotherapy
Употреба: Медицина
Примери:
Обично се прави проценка на ефектот на спроведената имунотерапија.
Изведенки
имунотераписки прид.
имунотерапискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи