а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

импресум

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Податоци во книга, списание, веб-страница за издавачот, уредникот, местото, годината на издавањето итн.
Англиски: impressum
FlexiMac
 менување на македонски глаголи