а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

импрегнација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
1. импрегнирање
Англиски: impregnation Албански: impregnim
2. Слој од средство за импрегнирање.
Англиски: waterproofing Албански: impegrim, hidroizolim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи