а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

имобилизам

имобилизмот
Вид збор: Именка, машки род
1. неподвижност, неактивност
Англиски: immobility Албански: imobilizëm, palëvizshmëri
2. имобилизација
Англиски: immobilisation Албански: imobilizim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи