а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

илустрирање

Вид збор: Именка, среден род
(глаг. им.) илустрира
Англиски: illustration
Примери:
Графичкиот дизајн, како и модното илустрирање, директно и индиректно влијаат врз мојата работа.
Оваа стапка е премногу ниска за илустрирање економски развој во земјава.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи