а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изроден

изродениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 42478
Што се изродил, што станал изрод.
Англиски: deformed
Примери:
изродени луѓе
изродена психа
Изведенки
изроденост ж.