а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изодврзе

изодврзат; изодврзи, изодврзете; изодврзав, изодврзаа; изодврзал; изодврзан; (ќе) изодврзев, (ќе) изодврзеа; (ќе) изодврзел
Вид збор: Глагол, свршен
Одврзе сѐ што требало да се одврзе.