а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изнурка

(се) изнуркаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 23961
Престане да (се) нурка, излезе на површина.
Англиски: dive out
Изведенки
изнуркува несв.
изнуркуваат