а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изнијансира

изнијансираат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 46189
Направи да биде, да се покаже во повеќе нијанси.
Примери:
Ја изнијансира сликата до најситните детали.