а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изненадувачки

Вид збор: Прилог
Ранг: 7475
Што предизвикува изненадување.
Англиски: surprisingly
Примери:
Кога порасна, изненадувачки брзо сфати како одат тие работи.
Изненадувачки добро испадна целата работа.