а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изненадно

Вид збор: Прилог
Ранг: 17302
неочекувано
Англиски: unexpectedly
Примери:
Изненадно запраша: А што ќе биде со мене?
Изненадно дувна ветер.