а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

измерлив

измерливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 47574
Што може да се измери.
Англиски: measurable
Примери:
Измерливи вредности.