а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

измајтапи

измајтапат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 34993
Направи мајтап со некого.
Примери:
Го надитри и го измајтапи.
Изведенки
измајтапува несв.
измајтапуваат