а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

излапен

излапени
Вид збор: Придавка
Ранг: 46068
Што станал сенилен од старост.
Англиски: senile
Употреба: Разговорно
Изведенки
1. излапено прил.
2. излапеност ж.