а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

излагање

излагањето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 7334
говор, беседа
Англиски: speech
Примери:
Во дел од своето излагање тој укажа дека во рамките на енергетската политика ќе има промени.
Од излагањата на повеќето дискутанти се гледа расположението на колективот.