а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изземајќи

Вид збор: Прилог
освен
Англиски: except
Примери:
Многубројните хотели (се разбира, изземајќи ги оние неколку најексклузивни, кои имаат по четири или пет ѕвездички) се преполни.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи