а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

издуван

издувни
Вид збор: Придавка
Ранг: 24116
Што е издуван по користење.
Англиски: exhaust
Употреба: Екологија
Примери:
технички преглед на издувните гасови
автомобилски издувни гасови
фабрички издувни гасови
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК