а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

издиференцира

издиференцираат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 53745
диференцира
Англиски: differentiate
Примери:
На крај се издиференцира одговорот на прашањето.