а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

издателство

мн. издателства
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 54681
издавачко претпријатие
Англиски: publishing house