а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изгуши

изгушат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 38823
гуши
Англиски: suffocate
Примери:
Ги изгушија рибите уште на езеро.