а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изводлив

изводливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36819
Што може да се изведе.
Англиски: feasible
Примери:
изводлив план
Изведенки
изводливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК