а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

избезумувачки

избезумувачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 48541
Што предизвикува избезумување, што доведува до избезумување.
Англиски: maddening
Примери:
избезумувачки поглед
избезумувачки изглед