а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

избавиште

мн. избавишта
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 40435
спас, избавување
Англиски: rescue
Изрази
Имало избавиште - имало спас.