а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

игнорантски

игнорантскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28298
Што се однесува на игнорант.
Англиски: ignorant
Примери:
игнорантска ненаучност
игнорантски однос
Изведенки
1. игнорантски прил.
Пример: Се однесува игнорантски.
2. игнорантност ж.