а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зумира

зумираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Приближи слика на предметот при фотографирање.
Англиски: zoom
Употреба: Технологија
Изведенки
зумирање ср.
зумирањето
FlexiMac
 менување на македонски глаголи