а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зонски

Види и: зона (ж.)
зонскиот
Вид збор: Придавка
Што е во врска со зона.
Англиски: zonal
Употреба: Спорт
Примери:
Зонски натпревари.
Изрази
Зонска одбрана - начин на игра во некои спортови.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи