а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

золвиче

мн. золвичиња
Вид збор: Именка, среден род
1. золва
Албански: kunatë
Употреба: Хипокористика
2. Дете од золва.
Албански: fëmij i kunatës
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК