а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

золва

мн. золви
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 17758
Сестра на сопругот.
Англиски: sister-in-law
Изведенки
1. золвица ж.
мн. золвици
хип.
2. золвичка ж.
мн. золвички
хип.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК