а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зовира

зовираат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 21634
зоврива
Англиски: boil
Изведенки
зовирање ср.
(глаг. им.) зовривање
FlexiMac
 менување на македонски глаголи