а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

знаменит

знаменити
Вид збор: Придавка
Ранг: 14695
Што е истакнат, многу познат.
Англиски: famous
Примери:
знаменит писател, знаменита личност