а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зејгора

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Тој што многу се проѕева.
Англиски: idler
Употреба: Преносно значење
Изведенки
зејгора ж.
(едн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи