а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зеташин

Види и: зет (м.)
мн. зеташини
Вид збор: Именка, машки род
зет
Англиски: son-in-law
Употреба: Дијалектен збор