а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

збунет

збунетиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 2164
Што е збркан.
Англиски: confused
Примери:
збунета мајка
збунет одговор
збунети лица
Изведенки
1. збунето прил.
Пример: Погледна збунето.
2. збунетост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК