а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

збркотија

мн. збркотии
Вид збор: Именка, женски род
мешаница, бркотија, бркотница
Англиски: confusion
Примери:
Настана голема збркотија, сите зборуваа одеднаш.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи