а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

збрка

мн. збрки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 15755
мешаница, недоразбирање
Англиски: disarray
Примери:
Голема збрка.
Се направи невидена збрка околу тоа.