а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

збигори

збигорат
Вид збор: Глагол, свршен
збигороса
Изведенки
1. збигорува несв.
збигоруваат
2. збигорување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи