а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зачешлан

зачешланиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 50071
Што е со уредна коса, брада, мустаќи.
Англиски: combed
Примери:
зачешлана коса, зачешлани мустаќи