а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зачас

Вид збор: Прилог
Ранг: 25435
Веднаш, за миг, за момент.
Англиски: immediately
Примери:
Човекот зачас исчезна од улицата.
Мачката зачас се најде во скутот на бабата.