а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зацврсне

(се) зацврснат; зацврсни, зацврснете; зацврснав, зацврснаа; зацврснал; зацврснат; зацврснев, зацврснеа; зацврснел; зацврснет
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 25775
(се) зацврсти
Англиски: solidify
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК