а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затоа

Вид збор: Прилог
Од таа причина, поради таа причина, поради тоа.
Англиски: that's why
Примери:
Значи, затоа не дојде.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи