а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заткулисен

заткулисни
Вид збор: Придавка
таен, скриен
Англиски: behind the scene
Примери:
заткулисни договори
заткулисни намери
заткулисни игри
Изведенки
заткулисно прил.
Пример: Тие заткулисно врбуваат сојузници.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи