а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затворски

затворска
Вид збор: Придавка
Ранг: 6726
Што е во врска со затвор.
Употреба: Правда
Примери:
затворска казна
затворски ѕид