а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затворање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 9856
(глаг. им.) затвори
Англиски: closing
Примери:
затворање на гласачките места