а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затарашка

затарашкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 51252
Почне да тарашка.
Англиски: search
Примери:
Погледот му затарашка понатаму од куклата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК