а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затаен

затаениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27863
Што е скриен, прикриен.
Англиски: hidden
Примери:
затаен данок, затаен живот
Изведенки
затаеност ж.