а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

застра

Вид збор: Прилог
наутро
Англиски: morning
Употреба: Дијалектен збор
Изрази
Застра-вечер - постојано, од утро до вечер.